İstanbul Rumeli University

ABOUT İSTANBUL RUMELİ UNIVERSITY
City: İstanbul

“Değerli Öğrenciler,

İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin kuruluş amaçları ve ideallerinden birisi; bu aziz vatana üretimde ve yönetimde bilgili, becerikli, kapasiteli, iyi eğitilmiş, vatanperver ve ufku geniş öğrenciler yetiştirmektir. Dolayısıyla üniversitenin Rektörü olarak bu ideal ve amaçlar doğrultusunda hareket etmek önceliklerimiz arasındadır.

Vakıf üniversiteleri; dünya ölçeğinde, her türlü donanıma sahip, bilgili, görgülü güzel insanlar yetiştirmeyi ve kaliteli eğitim vermeyi ilke edinmiş kurumlardır. Biz bu anlayışla yola çıktık ve bu anlayışı amaç edindik. Üniversitemiz var olduğu müddetçe bu hedeflerimizden sapmadan devam etme kararlılığındayız. Bu kararlılık çerçevesinde; öğrencilerimize gerek fiziki şartlar, gerekse eğitim öğretim konusunda en iyi imkânları sağlamak hedeflerimizin başında gelmektedir. Nitelikli ve kaliteli eğitim, üniversitemizin olmaz ise olmaz şartlarından birisidir.

Geleceğe sağlam adımlarla hazırlanmak, en iyi akademik kadroların eğitiminden geçmek, Türkiye ve Dünya ölçeğinde en kaliteli üniversitelerin mezunlarıyla rekabet edebilecek yeterliliğe kavuşmak, yarınlara güvenle bakmak isteyen siz öğrencilerimizi aramızda görmek ve sizlerle daha güzel, daha huzurlu bir Türkiye için yola çıkmak arzusundayız.”
Visit the University Website

-CLICK to explore the bachelor’s programs, check the university details, and apply!

avatar
  Subscribe  
Notify of